Proč zásaditě ke zdraví?

Proč zásaditě ke zdraví?

Proč zásaditě ke zdraví?

Překyselení organismu je jedna z nejnebezpečnějších civilizačních chorob. Naše tělo se překyselení snaží neutralizovat odebráním zásaditých látek z vaziva, cév, kostí. Úbytek minerálů z těla však následně vede k vážným nemocem: infarktu, mozkové příhodě či osteoporóze, revmatismu, dně, artritidě, ledvinovým kamenům, rakovině, cukrovce, vysokému krevnímu tlaku či obezitě.

Zdraví je  přímo závislé na rovnováze kyselost a zásaditost. Doplnění minerálů a odkyselení je základem každé léčebné terapie a prevence. Acidobazická rovnováha je dynamická rovnováha kyseliny a zásad uvnitř organismu. Hodnota pH určuje stupeň kyselosti, či zásaditosti organismu. PH moče 4, je silně kyselé, pH 7 je neutrální (ani kyselé, ani zásadité), pH 9 je silně zásadité. Většina lidí má dnes překyselený organismus s pH pod 6, a je tak nebezpečně ohrožena nemocemi. Léčba překyselení musí být dlouhodobá.

Jedinou správnou cestou k uzdravení je důkladné odkyselení. Tělo má obrovskou schopnost regenerace, což dokládá fakt, že celá desetiletí člověk přežívá i navzdory špatnému životnímu stylu, jen je třeba mu pomoci. Pokud tělo trpí překyselením roky nebo desetiletí, často už nestačí jen přejít na zásadité potraviny, jako je syrové ovoce, zelenina a čerstvě vymačkané šťávy. Člověk potřebuje po delší čas speciální výživu v podobě potravních doplňků, která by doplnila minerální látky v těle. Zároveň je třeba alespoň do odeznění problémů omezit nebo vyřadit z jídelníčku ty potraviny, které způsobují překyselení, jako je maso, sýry, pečivo, mléko nebo cukr.

Jak se odkyselit
* Jezte denně dostatek ovoce a zeleniny
* V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté vody
* Omezte pití alkoholu a kouření cigaret
* Zhluboka dýchejte i vydechujte
* Důkladně žvýkejte každé sousto
* Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin
* Dostatečně spěte

Pro potřebné odkyselení organismu se nejde jen cestou stravování, jak by se zdálo, ale způsobů je více. Jídlo je jistě to hlavní, ale také správné dýchání, pohyb, klid a schopnost uvolnění nebo třeba koupel. Kůže má velkou schopnost vstřebávat zásady, což dobře věděla i Kleopatra.

Koupel pro acidobazickou rovnováhu pomáhá tělu se zbavit toxinů pod pokožkou. Ionty, které proniknou do organismu, působí na cévní systém, hladké svalstvo, trávení, látkovou výměnu, vegetativní a hormonální systém.

Použití Dead Sea Clay: přibližně 200g minerálů rozpusťte v cca 37 ° C teplé vody pro celou vanu. Optimální doba koupele je 30 minut. Doporučujeme zároveň jemně masírovat kůži, aby došlo k prokrvení, kůže je potom velmi jemná, vláčná a lesklá.

Profesionální salony a lázně doporučují na detoxikaci a odkyselení rovněž Magic Wrap, v překladu kouzelný zábal, který Vám zároveň pomáhá nastartovat lymfatický systém.

MEDI BEAUTY s.r.o. © 2019